PAMUKKALE PSİKİYATRİ OKULU 2023
Erişkin & Çocuk ve Ergen
DEPRESYON 

http://www.paupsikiyatriokulu2023.org/

 Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, Pamukkale Üniversitesi Psikiyatri, Çocuk&Ergen Psikiyatrisi ve Denizli Psikodrama Derneği olarak 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlemiş olduğumuz ‘’Depresyon’’ temalı sempozyuma davet ediyoruz.

Üniversitemizin gelişip büyümesiyle birlikte psikiyatri bölümü olarak bizler de geliştik, genişledik. Birçok fidanın yetişip büyümesine katkıda bulunurken her bir uzmanımızla birlikte değiştik güzelleştik. Pek çok acıya, üzüntüye, neşeye tanıklık ettik, birlikte ağladık birlikte güldük.  Geçmişten bugüne hüzünden neşeye birçok rengimiz oldu. 

Cumhuriyetimizin 100. Yılında PAÜ Psikiyatri Anabilim Dalı kuruluşunun 30. yılına yaklaşırken böyle bir etkinlikte bir araya gelmeyi istedik.  Sık görülen ve kendimizi nasıl hissettiğimizi ve düşündüğümüzü, davranışlarımızı hatta beden sağlığımızı en çok etkileyen psikiyatrik bozukluklardan olan depresyon ile başlayalım kararı aldık.  

Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmanın, bir araya gelerek birbirimizi yeniden görmenin, duymanın keyfine varmak istedik. Biraz da hüzünden neşeye, kendi belleğimizde salınmak ve kısa buluşmamızda iç dünyamıza aldıklarımızı geleceğe yeni anılar olarak aktarmayı diledik.

Görüşmek üzere.  

Sempozyumda Görüşmek üzere...
Prof. Dr. Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu ve Prof. Dr. Osman Özdel
Sempozyum Başkanları